Hakkımızda

DİŞ TAŞLARI

Dişler etkili bir şekilde fırçalanmadığında, alınan gıdalar dişler üzerinde birikerek bakteri plağını oluşturur. İlk başlarda yumuşak olan bu birikintiler, tükürük içerisindeki minerallerin çökelmesiyle taşlaşır. Diş taşı ya da tartar dediğimiz bu birikintiler, yoğun bakteri içerir ve sertleştiği için fırçalamayla çıkmaz. İnternetteki evde diş taşlarını kendin çıkarmakla ilgili bilgiler doğru değildir. Diş taşları ancak bir uzman tarafından klinik ortamında yapılacak işlemlerle uzaklaştırılabilir.
İhmal edilmiş hijyen diş taşlarına neden olurken, ihmal edilmiş diş taşı temizliği de diş eti çekilmelerine, diş eti kanamalarına ve kötü kokuya neden olur. Vücut bu yabancı maddeyi uzaklaştırmak ister ve diş eti geri çekilir. İleriki aşamalarda diş kayıpları bile yaşanabilir. Diş taşları dişin yüzeyindeki bakterilerin uzaklaştırılmasını zorlaştırdığı için diş çürümelerine elverişli bir ortam oluşmuş olur.
Etkili bir şekilde diş fırçalamak diş taşı oluşumunun ve dolayısıyla diş eti rahatsızlığının önüne geçmek için yapılması gereken tek şeydir.


DİŞ TAŞLARI

İnternetteki evde diş taşlarını kendin çıkarmakla ilgili bilgiler doğru değildir.

Devamını Gör

HANGİ DİŞ MACUNUNU KULLANMALIYIM

Kliniğimize gelen hastalarımızdan bize en sık yöneltilen soru budur.

Devamını Gör

Tel Takmak Diş Kaybına Yol Açar mı?

Çapraşık dişlerinizin olduğunu düşünün: Çapraşık dişlerde araları temizleyemezsiniz ve çürük oluşur. Dişlerin düzgünleşmesi hem temizlemenizi kolaylaştırır..

Devamını Gör

Gülüş Estetiği - Gülüş Tasarımı

Gülüşün yeniden düzgün ve uzun ömürlü olarak düzeltilebilmesi için, fonksiyonel ve aynı zamanda estetik bir tedavi planlama zorunluluk haline gelmektedir.

Devamını Gör