Hakkımızda

Tel Takmak Diş Kaybına Yol Açar mı?

Diş telini alanında uzmanlar yani ortodontistler takarlar. Diş telinin dişe zarardan ziyade yararı olacak bir işlemdir. Çapraşık dişlerinizin olduğunu düşünün: Çapraşık dişlerde araları temizleyemezsiniz ve çürük oluşur. Dişlerin düzgünleşmesi hem temizlemenizi kolaylaştırır hem de estetik görüntüyü düzeltirken dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. O yüzden diş telinin diş kaybına sebep olduğu söylenemez. Ancak diş teli takıldığı zaman eğer dişlerinize iyi bakmazsanız ki zaten diş teli ile dişinizi fırçalamanız zordur. Tel olduğu dönemde belki çürük oluşumuna veya diş etlerinde kızarıklıklara ya da kanamalara bu dönemde rastlayabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı eğer diş teli takılmışsa normal insanlardan birazcık daha fazla dişlerinizi fırçalamanız gerekir.

DİŞ TAŞLARI

İnternetteki evde diş taşlarını kendin çıkarmakla ilgili bilgiler doğru değildir.

Devamını Gör

HANGİ DİŞ MACUNUNU KULLANMALIYIM

Kliniğimize gelen hastalarımızdan bize en sık yöneltilen soru budur.

Devamını Gör

Tel Takmak Diş Kaybına Yol Açar mı?

Çapraşık dişlerinizin olduğunu düşünün: Çapraşık dişlerde araları temizleyemezsiniz ve çürük oluşur. Dişlerin düzgünleşmesi hem temizlemenizi kolaylaştırır..

Devamını Gör

Gülüş Estetiği - Gülüş Tasarımı

Gülüşün yeniden düzgün ve uzun ömürlü olarak düzeltilebilmesi için, fonksiyonel ve aynı zamanda estetik bir tedavi planlama zorunluluk haline gelmektedir.

Devamını Gör